A J. L. SEAGULL Alapítványt 1994. májusában Simonfalvi László magánalapítványként hozta létre

„Alapítvány az örömszerző tanulásért” néven.

„Semmilyen absztrakt magas cél nem volt, amit úgy általában iskolaalapítók szoktak kitűzni. Én értelmes tevékenységet képzeltem el, örömszerző tanítást és örömszerző tanulást és egy fejlődő szervezetet. Ezt képzeltem el rövid-, közép- és hosszú távon.

Egy olyan iskolát, ami attól jó, hogy tanárok és diákok egyaránt sorban állnak, hogy bekerüljenek és szomorúak, ha valamiért kikerülnek belőle.” – nyilatkozta Simonfalvi László az alapítvány és az általa fenntartott iskola alapításának 10. évfordulóján.

Az alapítói célok megvalósításának irányítását, az alapítói vagyon cél szerinti felhasználásának ellenőrzését az alapító által felkért kuratórium végzi.

Az alapítvány képviselői:

A Kuratórium elnöke: Nagy Magdolna

Kuratóriumi tag, alapítványi titkár: Kiss Katalin

Az alapítványi vagyon kezelését háromtagú kuratórium végzi.

Az alapítványi vagyon felhasználásának törvényességét a Felügyelő Bizottság ellenőrzi..

A közhasznú alapítvány fennállása, működése minden évében eleget tett a jogszabály által előírt  beszámolási kötelezettségének.